پشتیبانی از ساعت 9 الی 18 تماس با ما

ایران کد چیست؟

ایران‌کد، نظام ملی طبقه‌بندی و شماره‌گذاری کالا و خدمات در ایران و بخشی از برنامه‌ی مرکز شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران است.ایران‌کد یا کد ملی کالا و خدمات،‌ وسیله‌ای برای شناسایی و ارتباط بین بنگاه‌ها در تسهیل فرآیند‌های زنجیره تأمین کالاها و خدمات کشور فراهم می‌کند و به نوعی شناسنامه آن کالا می باشد.ایران کد 16 رقمی می باشد.هر کالایی که تولید شده و به بازار ارائه می شود نیازمند بارکد شناسایی محصول می باشد. لذا تمامی تولید کنندگان که محصولی برای عرضه در بازار دارند باید نسبت به اخذ ایران کد اقدام نمایند.کالاهایی که علاوه بر ایران به خارج از کشور صادرات می شوند یا به ایران وارد می گردند باید علاوه بر ایران کد ، GS1 نیزدریافت نمایند. GS1 مانند ایران کد است اما با اعتباری جهانی.

ایران کد

((مدارک مورد نیاز برای اخذ ایران کد ))

1-       تصویر شناسنامه و کارت ملی مدیرعامل (برای اشخاص حقوقی)

2-       تصویر روزنامه رسمی تاسیس و آخرین تغییر هیئت مدیره شرکت (برای اشخاص حقوقی)

3-       تصویر شناسنامه و کارت ملی (برای اشخاص حقیقی)

4-       تصویر برند (علامت تجاری)

5-       تصویر جواز ( جواز کسب، جواز تاسیس، پروانه بهره برداری)

6-       شماره ثابت و همراه شخص حقیقی یا مدیرعامل شخص حقوقی

7-       تعیین نوع کالا و نوع بسته بندی و وزن آن

برای مثال نوع محصول کنسرو ماهی می باشد. در این خصوص باید جنس بسته بندی محصول و گرم آن قید گردد.

 

لازم به ذکر است ایران کد برای هر محصول به صورت جداگانه باید اخذ گردد. مثلاً در مثال فوق اگر کنسرو ماهی 150 گرمی، 250 گرمی و 350 گرمی داریم باید برای هر محصول یک ایران کد مجزا اخذ شود.

کارشناسان ثبت اطمینان جهت حمایت از کالای ایرانی و سهولت پخش کالا در بازار ، ایران کد را در بازه زمانی 2 روزه برای شما عزیزان اخذ می نمایند.

 

دستورالعمل چاپ بارکد

دستورالعمل چاپ بارکد چند خط بیشتر نیست ولی عدم رعايت استانداردهاي چاپ باركد، به سرمايه و زمان شما زيان مي رساند، باركدهاي ناخوانا در فروشگاه ها علاوه بر ايجاد مشكل و تاخير در سيستم فروش فروشندگان باعث مرجوع شدن كالا خواهد شد.

براي چاپ هرگونه باركد بر روي بسته بندي محصولات بايد به نكات زير دقت نمود :
جالب است بدانيد خطوط سياه رنگ در باركد اهميت چنداني ندارند، بلكه اين فاصله بين لبه هاي خطوط سياه رنگ از يكديگر است كه براي دستگاه باركدخوان معنا دارد.

پس چاپ باركد در زمينه هاي رنگي (هر رنگي بجز رنگ سفيد) از خوانهايي باركدها خواهد كاست.

باركد بايد در كادري سفيدرنگ محدود شده باشد كه لبه هاي اين كادر از اولين لبه خطوط سياه رنگ فاصله مناسبي داشته باشد.( تشخصي موقعيت اولين و آخرين لبه خطوط ميله
اي بسيار اهميت دارد)
همينطور پايين بودن كيفيت چاپ باركد سبب بروز خطا در تشخيص دستگاه مي گردد. دستگاه باركدخوان نور ليزر را به باركد تابانده و فاصله لبه هاي خطوط سياه رنگ را محاسبه مي كند، حال اگر باركد به صورت منحني در مقابل دستگاه قرار گرفته باشد (بطور مثال باركد به دور شيشه نوشابه به صورت افقي چاپ شده باشد) خودبه خود از ديد دستگاه فاصله بين لبه هاي خطوط سياه رنگ تغيير كرده و استاندارد نخواهد بود.
بنابراين در بسته بندي هاي استوانه اي بايد باركد را به صورت عمودي روي بسته چاپ نمود و مهمترين نكته اينكه براي توليد هر باركد از استاندارد خاصي استفاده مي شود، به طور مثال استاندارد توليد باركدهاي فروشگاهي كه 13 رقمي هستند EAN13 نام دارد. اگر اين استاندارد به اشتباه و نادرست تخصيص داده شده باشد دستگاه باركد مربوطه را به درستي ترجمه نخواهد نمود.

با توجه به اینکه ثبت اطمینان کمترین هزینه را نسبت به موسسات ثبتی دیگر از شما اخذ می نماید، لذا برای انجام امور خود با کارشناسان ما تماس بگیرید و به خاطر عدم پرداخت هزینه های جزئی خود را دچار مشکلات عدیده ای از قبیل طولانی شدن فرایند کار، انجام امور توسط افراد غیر متخصص، پرداخت هزینه بیشتر از عرف و .... ننمایید.

 

error:
سلام؛ وقت بخیر
چطور می تونم کمکتون کنم؟